.

.

2015 m. spalio 1 d., ketvirtadienis

Įsileiskime skydinį namą į Lietuvos statybų rinkąNaujo namo statybos – šie žodžiai dažnai siejasi ne tik su seniai planuotų idėjų įgyvendinimu, laukiamais įkurtuvių džiaugsmais, bet ir su nuolatine dilema „kokį statybos būdą verčiausia pasirinkti“. Klaidžioje Lietuvos statybų rinkoje žmonių mintys dažnai nukrypsta prie medinių namų, tačiau neteisingai sukurti stereotipai apie medinių konstrukcijų namus atbaido žmones nuo vieno ekologiškiausių statybos tipų. Galbūt dėl šios priežasties kai kurie iš mūsų skeptiškai žiūri ir į vieną patikimiausių ir ekonomiškiausių šiuolaikinių statybos būdų – medinius skydinius namus. Tačiau reikia suprasti, kad šie neigiami stereotipai ar pokyčių baimė tikrai neatitinka realybės, nes mediniai skydiniai namai ne tik puikiai prisitaiko prie natūralaus Lietuvos gamtos peizažo, bet ir padeda išsaugoti gamtą – juk statyboms naudojama mediena yra atsinaujinantis išteklių šaltinis.  Dėl šios priežasties, prieš leidžiant skydiniams namams įsitvirtinti Lietuvos rinkoje, labai svarbu tinkamai susipažinti su skydinio namo apibrėžimu ir privalumais.

Skydinio namo samprata


    Skydinių medinių namų elementai, skirtingai nei karkasinių namų konstrukciniai elementai, yra gaminami fabrike ir statybų aikštelę pasiekia jau visiškai (arba beveik visiškai) paruošti montavimo darbams. Visi namo statyboms reikalingi elementai: išorinės/vidinės laikančiosios/pertvarinės sienos, perdanga, stogo skydai ir kiti elementai yra gaminami kaip atskiri skydai. Kiekvieną skydą sudaro tvirtas medinis karkasas, į kurio vidų dedamas mineralinės vatos sluoksnis, ant viršaus tvirtinamos apsauginės plėvelės, apdailos plokštės ir kitos reikalingos medžiagos. Skydinių namų elementai yra gaminami horizontalioje padėtyje ir suspaudžiami specialiais presais. Taip pagaminti skydai, pagal iš anksto paruoštą planą yra sukraunami į sunkiasvores mašinas ir transportuojami į statybų aikštelę, kur vykdomi skydų montavimo darbai.


Skydinio namo privalumai      Mediniai skydiniai namai, lyginant su kitų tipų namais, pasižymi daugybe privalumų. Visų pirma, mediniams skydiniams namams skirtus elementus gali projektuoti, gaminti ir montuoti tik atitinkamą inžinerinį techninį išsilavinimą, ilgalaikę patirtį ir reikiamas žinias turintys šios srities profesionalai. Dėl šios priežasties jūs galite neabejoti produkcijos ir atliekamų darbų kokybe.


        Medinių skydinių elementų apšiltinimui naudojamos kokybiškos termoizoliacinės medžiagos  užtikrina, jog skydiniuose mediniuose namuose ilgai išsilaiko namo viduje sukaupta šiluma, o dėl gamybai naudojamų difuzinių plėvelių, „kvėpuojančių“ lakštinių medžiagų, įrengiamų ventiliacinių tarpų yra užtikrinamas geras elementų vėdinimas.

    Skydiniai namai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie svajoja apie greitas namo statybas. Į statybų aikštelę atvežti skydiniai elementai yra sumontuojami iškart, todėl vidutinio dydžio skydinis namas statybų aikštelėje yra paruošiamas mažiau nei per savaitę, o vėliau atliekami kiti baigiamieji apdailos darbai. Taip pat svarbu pabrėžti, jog skydinius namus galima statyti bet kuriuo metų laiku, nes elementų nereikia specialiai džiovinti, kaip, pavyzdžiui, statant mūrinį namą. Montuojant medinius skydinius namus, neiškyla su medžiagų sandėliavimu susijusių problemų. Dėl šios priežasties, mediniai skydiniai namai patiks tiems, kurie nori išlaikyti švarą statybų objekte ir džiaugtis ne tik greitai pastatytu namu, bet ir gražia aplinka.

    Jei turite planų statyti užmiesčio sodybą – mediniai  skydiniai namai bus geriausias jūsų pasirinkimas. Skydiniai namai pasižymi savybe greitai namo viduje sukaupti šilumą, kuri, dėl gero sandarumo, ilgai išlieka pastato viduje.

   Verta paminėti ir tai, kad lyginant statyboms skiriamas išlaidas, tampa akivaizdu, jog skydiniai namai yra kur kas pigesni nei kitokio statybos tipo namai, todėl šiuos namus verta rinktis tiems, kurie nori sutaupyti arba daugiau lėšų skirti namo vidaus apdailai.

  Kodėl verta rinktis medinius skydinius namus?


       Jei vis dar dvejojate, koks statybų būdas yra geriausias, neabejodama galiu teigti , jog mediniai skydiniai namai turėtų tapti jūsų prioritetu. Maksimaliai sutrumpintas statybų laikas, mažesnės išlaidos, ilgaamžiškos, tvirtos ir šilumą pastato viduje išlaikančios konstrukcijos – tai tik nedaugelis privalumų, kuriuos pajusite gyvendami mediniame skydiniame name.

Nebijokime naujovių bei įsileiskime skydinius namus ir į Lietuvos statybų rinką.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą